Odměňujte své zaměstnance efektivněji a zvyšte svou konkurenceschopnost na trhu práce
Více než 40 procent menších soukromých firem se potýká s nedostatkem zaměstnanců. Z průzkumu Asociace malých a středních podniků vyplývá, že je firmy neumí dostatečně motivovat. Například v oblasti benefitů si zaměstnanci jednoznačně nejčastěji přejí finanční bonusy a odměny, zaměstnavatelé jim však nejčastěji nabízejí stravenky. Zjistěte, jak svým zaměstnancům vylepšit mzdy, a posílit tak konkurenceschopnost vaší firmy na napjatém trhu práce. Je to jeden z klíčů k její prosperitě – a možná samotnému přežití.
V posledních dvou letech přibylo lidí, kteří nevyjdou s penězi. Výrazně klesly reálné mzdy a jejich propad budeme v České republice vyrovnávat ještě i v příštím roce. A to za předpokladu, že nedojde k nějaké další dramatické globální události. Napomohl tomu výrazný růst spotřebitelských cen: za poslední tři roky vzrostly zdejší ceny přibližně o třetinu. Důraz zaměstnanců na dobré finanční ohodnocení se proto zvýšil – a spolu s tím i počet těch, kteří jsou i kvůli malému navýšení mzdy ochotni změnit zaměstnavatele.
Pro udržení konkurenceschopnosti tak mnoho firem bude muset své mzdové podmínky vylepšit. Schopnost udržet si stávající zaměstnance a získávat nové je koneckonců nutná podmínka úspěšného fungování jakékoli firmy.
Odcházejí vaši zaměstnanci za lepšími podmínkami? Dejte jim je sami!
Na spokojenost zaměstnanců má vliv řada okolností. Výraznou roli hraje například dostatek příležitostí k růstu nebo atmosféra v kolektivu. Zatímco ale některé věci nemusí být úplně jednoduché kvantifikovat či změřit, otázka mzdy a finančních benefitů je poměrně jednoznačná. Zde je hrací pole zaměstnavatele vykolíkováno především výší mzdy, finančními bonusy a případnými příspěvky na státem podporované formy spoření na důchod, jako je třeba DIP. Ne všichni zaměstnavatelé ale svých možností využívají naplno – i proto, že o některých z nich ani nevědí.
Díky promyšleným úsporám mzdových nákladů, které však zachovají výši samotných mezd, mohou firmy získat peníze navíc. Jak uspořené prostředky využijí, je samozřejmě už na nich. Vedle vlastního rozvoje firmy je to ale nejčastěji právě na zvýšení mezd zaměstnanců.
Naše společnost za více než 25 let svého fungování vyvinula 16 unikátních opatření, které dokážou mzdové náklady efektivně snížit. Nejenže identifikujeme příležitosti pro úsporu (a najdeme je vždy), ale pomůžeme vám vše správně a transparentně nastavit a uvést do praxe. Našim klientům z řad malých a středních firem jsme ušetřili už více než 3,5 miliardy korun. Na naší online kalkulačce si během chvilky a zdarma můžete sami spočítat, kolik umíme uspořit právě vaší firmě.
Vylepšená struktura odměňování může ovlivnit výkonnost firmy
Optimalizace mezd a celková restrukturalizace odměňování zaměstnanců vám zajistí, že budete před konkurencí o krok napřed. Není totiž tajemstvím, že pro řadu zaměstnanců se občasná změna zaměstnání stala především prostředkem ke zvýšení mzdy. Firmy se pak jen obtížně brání zvýšené fluktuaci zaměstnanců. Důvodem „nepřidání“ přitom často bývá skutečnost, že si firma zvýšení mzdových nákladů zkrátka nemůže dovolit. Nevědí, jak zachovat výši mzdových nákladů, a přitom zaměstnancům zvýšit čistý příjem.
Investice do odměňování zaměstnanců má pro zaměstnavatele výhody i z dalších hledisek. Snaha o konkurenceschopnou strukturu odměňování pomáhá vytvořit pozitivní pracovní prostředí, které podporuje spokojenost a loajalitu zaměstnanců. A to v konečném důsledku přispívá k výkonnosti a úspěchu celé firmy.